Info pro rodiče

Judo club Orion

pořádá ukázkové hodiny a nábor.

Tréninky probíhají v budově ZŠ Mukařov (sraz – boční vchod staré budovy, naproti školnímu sportovnímu hřišti s umělým povrchem)

Pravidelné tréninky 2023/2024 – vždy v úterý a čtvrtek!!! Začínáme v 12. a 14.9. zase v úterý a čtvrtek. Vstup do budovy školy je společně. Přicházejte prosím vždy o 10 min. dříve, ať začínáme včas dle rozpisu.

 Začátečníci     16.00 – 17.00 hod.

Pokročilí            17.00 – 18.00 hod. 

Závodníci          18.00 – 19.00 hod.

Nábor bude probíhat v měsíci září do naplnění kapacity, dále po dohodě s trenérem. Začátečníci mohou přijít ve sportovním oblečení – tepláky, tričko, cvičíme na boso, bez šperků. Nezapomeňte pití a chuť si zacvičit a judo vyzkoušet.

Více informací: Lukáš Radimský

email. L.radimsky@seznam.cz

tel. 605 83 84 85

Cena za tréninky za pololetí:

1x týdně      2 450 Kč
2x týdně      3 750 Kč

  • Každý rok, vždy na začátku ledna ( v druhém pololetí školního roku) je potřeba počítat, že navíc ke kursovnému je potřeba uhradit evidenční poplatek ČSJu na další následující rok ve výši 300 kč. Jde o členskou evidenční kartu, která je vždy platná jeden kalendářní rok.
  • https://www.czechjudo.org/prihlaska-do-klubu

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR)

Oblečení na trénink

Na tréninky pro začátek stačí tepláky a pevnější mikina bez kovových nebo plastových součástí (vyvarujeme se zbytečných zranění). Děti budou v tomto úboru i zápasit s ostatními dětmi, proto by měl být materiál dostatečně pevný a počítat i s možností roztrhnutí. Je lepší upřednostnit praktičnost a bezpečnost. Bude-li vaše dítě spokojené s tréninkovým režimem a bude mít chuť pokračovat v tréninku judo, je vhodné později zakoupit kimono.

Před koupí je lepší se poradit s trenérem, jaký typ vybrat. Kimono má určitá pravidla. Úbor judisty se skládá z kalhot se šňůrou kolem pasu na stáhnutí (délka nohavic sahá po kotníky nositele), kabátce (rukávy jsou dlouhé po zápěstí a tzv. suknice sáhá ke stehnům) a pásu s barvou dle příslušného kyu nositele (délka pásu by měla být taková, aby po zavázání byly konce pásku dlouhé cca 15 – 25 cm. Úbor judisty musí být vždy čistý a neroztržený.

V zájmu bezpečnosti všech cvičenců je zakázáno mít při tréninku jakékoliv kovové předměty (prstýnky, náušnice, náramky, hodinky, kovové materiály v gumičkách do vlasů atd.), dlouhé nehty na rukou a nohou, žvýkačky či jiné bonbóny (hrozí udušení).

Na tatami (žíněnku) je přísně zakázáno chodit v botech nebo v přezuvkách. Judisté cvičí bosi. Ponožky jsou povoleny pouze v případě nízké teploty nebo z hygienických důvodů (např. bradavice na nohách). Ponožky nejsou používány z důvodu možného nechtěného podklouznutí cvičence, které může vést k úrazu.

Dbáme na to, aby se každý cvičenec učil vzájemné spolupráci s ostatními, čestnému jednání a disciplíně. Cílem našeho oddílu je cvičence motivovat k neustálému zlepšování svých schopností a dovedností, morálnímu růstu a disciplíně.

Lékařská prohlídka

Z důvodu nařízení Českého svazu juda je třeba, aby se cvičenci každý rok podrobili lékařskému vyšetření u obvodního nebo sportovního lékaře. Lékař potvrdí svým razítkem a podpisem do formuláře o zdravotní způsobilosti sportovce, že cvičenec může provozovat judo.

Úrazové pojištění a možnost závodit

Zaplacením evidenčního poplatku Českému svazu Juda (ČSJu):

  • – jste úrazově pojištěni
  • – stáváte se členem svazu ČSJu a máte průkaz juda (evidenční kartu)
  • – máte pásy technické vyspělosti uvedené v evidenci ČSJu
  • – můžete startovat na oficiálních závodech

Poplatky pro kalendářní rok jsou:  300 Kč – pro všechny řádně zaregistrované členy ČSJu

Informace k závodům

Pro účast na závodech je nutné mít platný průkaz juda (evidenční kartu barevně vytištěnou), který obsahuje důležité informace o závodníkovi. Průkaz judo vystaví domácí oddíl závodníka dle pravidel Českého svazu juda a musí zejména obsahovat:

  • – fotografii závodníka
  • – zaplacený příslušný poplatek ČSJu
  • – potvrzení od lékaře (dětský lékař nebo sportovní lékař) do formuláře o zdravotní způsobilosti (ke stažení ve formulářích), že je závodník schopen provozovat tento sport. Toto potvrzení platí 1 rok dle pravidel ČSJu.

Podmínkou je být zaregistrovaný minimálně 1 rok v evidenci ČSJu.
Originál potvrzený formulář o zdravotní způsobilosti.

Závody

Na závody se hlásí závodníci včas trenérovi, který je pak hromadně přihlásí. Doprava na závody je individuální. Náklady na startovné za závod si hradí závodník sám (pohybují se v obvykle 150 – 350 Kč).