Info pro rodiče

OMLOUVÁME VŠEM PŘÍZNIVCŮM JUDA, ALE STÁLE NECVIČÍME Z DŮVODU NAŘÍZENÍ VLÁDY A UZAVŘENÍ ŠKOL A TRÉNINKOVÝCH PROSTORŮ.
POZOR ZAČÍNÁME tréninky JUDA v ZŠ MUKAŘOV !!!
Start bude v úterý 15.9., kdy budou v prvním týdnu probíhat i ukázkové hodiny. V dalších hodinách juda už nebude přístup rodičů do budovy školy možný!!! Snažíme se, ať se nám vyhnou možné komplikace a s tím související opatření, která by nás mohla zastavit.
Posun časů tréninků !!!
začátečníci 15.00 – 16.00 15.00 – 16.00
pokročilí 16.00 – 17.00 16.00 – 17.00
závodníci 17.00 – 18.30 17.00 – 18.30

Pozor – tréninky neprobíhají, když je v ZŠ Mukařov přerušena výuka.

 ( prázdniny, svátky, ředitelské volno, mimořádné situace ).

Cena za pololetí:
1x týdně      1 400 Kč
2x týdně      2 600 Kč

Prihlaska 2020-2021

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR)

Oblečení na trénink

Na tréninky pro začátek stačí tepláky a pevnější mikina bez kovových nebo plastových součástí (vyvarujeme se zbytečných zranění). Děti budou v tomto úboru i zápasit s ostatními dětmi, proto by měl být materiál dostatečně pevný a počítat i s možností roztrhnutí. Je lepší upřednostnit praktičnost a bezpečnost. Bude-li vaše dítě spokojené s tréninkovým režimem a bude mít chuť pokračovat v tréninku judo, je vhodné později zakoupit kimono.

Před koupí je lepší se poradit s trenérem, jaký typ vybrat. Kimono má určitá pravidla. Úbor judisty se skládá z kalhot se šňůrou kolem pasu na stáhnutí (délka nohavic sahá po kotníky nositele), kabátce (rukávy jsou dlouhé po zápěstí a tzv. suknice sáhá ke stehnům) a pásu s barvou dle příslušného kyu nositele (délka pásu by měla být taková, aby po zavázání byly konce pásku dlouhé cca 15 – 25 cm. Úbor judisty musí být vždy čistý a neroztržený.

V zájmu bezpečnosti všech cvičenců je zakázáno mít při tréninku jakékoliv kovové předměty (prstýnky, náušnice, náramky, hodinky, kovové materiály v gumičkách do vlasů atd.), dlouhé nehty na rukou a nohou, žvýkačky či jiné bonbóny (hrozí udušení).

Na tatami (žíněnku) je přísně zakázáno chodit v botech nebo v přezuvkách. Judisté cvičí bosi. Ponožky jsou povoleny pouze v případě nízké teploty nebo z hygienických důvodů (např. bradavice na nohách). Ponožky nejsou používány z důvodu možného nechtěného podklouznutí cvičence, které může vést k úrazu.

Dbáme na to, aby se každý cvičenec učil vzájemné spolupráci s ostatními, čestnému jednání a disciplíně. Cílem našeho oddílu je cvičence motivovat k neustálému zlepšování svých schopností a dovedností, morálnímu růstu a disciplíně.

Lékařská prohlídka

Z důvodu nařízení Českého svazu juda je třeba, aby se cvičenci každý rok podrobili lékařskému vyšetření u obvodního nebo sportovního lékaře. Lékař potvrdí svým razítkem a podpisem do formuláře o zdravotní způsobilosti sportovce, že cvičenec může provozovat judo.

Úrazové pojištění a možnost závodit

Zaplacením evidenčního poplatku Českému svazu Juda (ČSJu):

  • – jste úrazově pojištěni
  • – stáváte se členem svazu ČSJu a máte průkaz juda (evidenční kartu)
  • – máte pásy technické vyspělosti uvedené v evidenci ČSJu
  • – můžete startovat na oficiálních závodech

Poplatky pro rok 2020 jsou:  300 Kč – pro všechny řádně zaregistrované členy ČSJu

Informace k závodům

Pro účast na závodech je nutné mít platný průkaz juda (evidenční kartu barevně vytištěnou), který obsahuje důležité informace o závodníkovi. Průkaz judo vystaví domácí oddíl závodníka dle pravidel Českého svazu juda a musí zejména obsahovat:

  • – fotografii závodníka
  • – zaplacený příslušný poplatek ČSJu
  • – potvrzení od lékaře (dětský lékař nebo sportovní lékař) do formuláře o zdravotní způsobilosti (ke stažení ve formulářích), že je závodník schopen provozovat tento sport. Toto potvrzení platí 1 rok dle pravidel ČSJu.

Podmínkou je být zaregistrovaný minimálně 1 rok v evidenci ČSJu.
Originál potvrzený formulář o zdravotní způsobilosti.

Závody

Na závody se hlásí závodníci včas trenérovi, který je pak hromadně přihlásí. Doprava na závody je individuální. Náklady na startovné za závod si hradí závodník sám (pohybují se v obvykle 150 – 200 Kč).

Orion na Facebooku

Facebook

Tréninky 2020/2021

úterý
začátečníci  
pokročilí
závodníci
15.00 – 16.00 hod.
16.00 – 17.00 hod.
17.00 – 18.30 hod.

čtvrtek
začátečníci  
pokročilí
závodníci
15.00 – 16.00 hod.
16.00 – 17.00 hod.
17.00 – 18.30 hod.

celoroční nábor

v případě zájmu se zastavte na tréninku nebo zavolejte